• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / TESK’ten “faiz indirimi devam etsin” talebi
TESK'ten "faiz indirimi devam etsin" talebi

TESK’ten “faiz indirimi devam etsin” talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi, devamlı olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır.” ifadesini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, ev satışlarının artmasının memleket ekonomisi için önemine işaret ederek, geçen aylarda bankaların ürem indirimleri ve ev sahiplerinin fiyatları aşağı çekmesinin müspet sonuçlar getirdiğini hatırlattı.

Bankalardaki yüksek faizlerin ev almak isteyen vatandaşları zorladığının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti:

“Bankalar ve inşaat sektörü 10 Mayıs itibarıyla bu faizlerde ve satış fiyatlarında indirime gitti. Ancak kampanyanın kısa süre içinde bitirilmesi nedeniyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tümü bu fırsattan yararlanamadı. ürem indirimleri ve ev satış kampanyalarının devam etmesi gerekiyor. Konutun yapıldığı yerde ulaşım hatları yapılıyor, hem esnafa hem de ekonomiye katkı sağlanıyor. Konutlarda ve kredi faizlerindeki indirim kampanyasının devam etmesi, devamlı olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır. 2 milyona yakın ev stokunun bitirilmesi için faizlerdeki indirim ve ev sektörü indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak devam ettirmeli.”

AA


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir