• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Starbucks CEO’su ABD başkanlık yarışına katılabilir
Starbucks CEO'su ABD başkanlık yarışına katılabilir

Starbucks CEO’su ABD başkanlık yarışına katılabilir

Starbucks’ı 36 yılda tek bir kahve şubesinden, ikonik küresel bir zincir haline getiren Starbucks CEO´su Howard Schultz emekliliğe ayrılıyor ve ABD başkanlık yarışına katılabilir.

Starbucks’ı 36 sene boyunca yöneten Schultz, New York Times ile yaptığı bir röportajda başkanlık yarışına girmeyi düşünebileceğini söyledi. Schultz basına verdiği demeçlerde halk hizmeti yapabileceğini, seçeneklerini değerlendirdiğini, hayırseverlik işleriyle uğraşabileceğini ama henüz bir karar vermediğini belirtti.

2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Demokrat namzet Hillary Clinton´a oy vereceğini açıklayan Starbuck CEO’su, geçen yaz Virginia Charlottesville´de gerçekleşen ırkçı şiddet olaylarının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştirmişti.

Starbucks aralarında eşcinsel evlilikler, göçmenlik ve Trump´ın bazı Müslüman memleket vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağı gibi konularda muhalif bir tutum sergilemiş ve şirket geçen sene beş sene içinde yekün 10 bin sığınmacıyı işe almayı planladığını duyurmuştu.

Schultz bütün çalışanlarına gönderdiği mektupta şirketin değerlerini bir kez daha anımsatarak, bu mirasın istikbal kuşaklara taşınması için çalışanlara tavsiyelerde bulundu.

Haberturk.com


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir