• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / İnce: Kriz kapıda, bunu taze kanla aşarız
İnce: Kriz kapıda, bunu taze kanla aşarız

İnce: Kriz kapıda, bunu taze kanla aşarız

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İstanbul Esenyurt’ta konuştu. İnce, vatandaşlara vaatlerini açıkladı, desteklerini istedi. İnce, Erdoğan’ı eleştirdi; “Memleketi batırıyorlar, kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmemiz lazım. Bana çırak diyor ya, mühim değil desin. O dünya ile kavga ediyor. Benim derdim fabrika. Benim derdim, AVM’de asgari ücretle ezilen çocuklar var ya onları adam gibi yaşatmak.”dedi.

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Memleketi batırıyorlar, kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmemiz lazım. Bana çırak diyor ya, mühim değil desin. O dünya ile kavga ediyor. Benim derdim fabrika. Benim derdim, AVM’de asgari ücretle ezilen çocuklar var ya onları adam gibi yaşatmak. Erdoğan’dan bir isteğim var, madem ekonomiyi biliyor, meydanlarda atıyorsun, 81 milyonun huzurunda karşıma istediğin kanalda çık. Çıkar mı? İnanın bunu fazla istiyorum. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş-geliş 11 lira. Erdoğan’ın yaptığı köprüden 114’e gidiyor, 114’e geliyorsun. Ey AK Partili kardeşim memleketin soyulduğunu görmüyor musun? Demirel’in yaptığı köprüden bayramda parasız geçiyorsun, Erdoğan’ınkinden parayla. Demirel’in ki hazineye gidiyor, Erdoğan’ınki yabancı şirketlere gidiyor. Yazık günah. Kriz kapıda, bunu taze kanla aşarız. Geleceğe umutla bakacağız, size gülümsemeyi öğreteceğim yeniden. Size huzur vat ediyorum, sulh vaat ediyorum.

Bir mebus arkadaşım karton toplayan çocuğa sormuş, ‘En aka hayalin ne? Aka karton bulmak istiyorum ağabey, daha fazla nakit ediyor’ demiş. Ben sizin çocuklarınıza güzel hayaller kurduracağım. Size aş, mutluluk, soyulmayan bir Türkiye vaat ediyorum. Hepinize fazla teşekkür ederim ama ayın 23’ünde tüm İstanbul’u bekliyorum. Aranızdan ayrılmadan evvel Kadir Gece’nizi kutluyorum. Kendimi size emanet ediyorum.

HT 


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir