• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Erdoğan: Partili olmayan Bakanlarımızla kabine oluşturuyoruz
Erdoğan: Partili olmayan Bakanlarımızla kabine oluşturuyoruz

Erdoğan: Partili olmayan Bakanlarımızla kabine oluşturuyoruz

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: 

“CHP’nin sayesinde Bölücü Terör Örgütü’nün belirlediği isimler Meclis’te yer alacaklar. Memleketini seven her CHP’li vatandaşı partisinden hesp sormaya çağrı ediyoruz. Türkiye’nin en eski partisini Batı’daki bir avuç marjinalin oyuncağı haline getirenlerden ulus hesap soracaktır.”

“16 Nisan ve 24 Haziran’da demokrasiyi sadece canımızla kanımızla gerçekleştirmediğimizi sandıkta da gösterdik.  Bu seçimlerle yeni idare sistemini hayata geçirdik, yeniden hayırlı olsun. Pazartesi inşallah yemine derek görevi başlıyoruz. Pazartesi günü yayınlayacağımız kararname ile bakanlıkları kuruyor ve kabinemzi açıklıyoruz. Elbette bu sistemin ourması belli bir vakit alacaktır. İlk etapta bakanlar, bakan yardımcıları, umumi müdürler düzeyine kadar çalışarak bir noktaya kadar getirdik. Uygulamadaki eksiklik, aksaklıkları tespit ettikçe güçlendirmeler yapıp, güncelleyeceğiz. Sistem içinde yeri istikbal yasa değişikliği, yeri istikbal Anayasa değişikliklerine gereksinim duyacağız.”

“Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekilliği seçimleri arasındaki oy farkını fazla iyi analiz etmeliyiz. AK Parti’nin 2015 Haziran’ı ve son seçimlerin sonuçlarının üzerinde uzun uzun durması gerekiyor. Biz sadece seçimlerden galip çıkmakla övünecek bir parti değiliz. AK Parti’nin 2023 hedefleri için fazla daha aka seçim sonuçlarına gereksinim vardır. Meclis’te kuvvetli olmamız gerekiyor. Biz 16 yıldır ülkemizi kesintisiz reformlarla yönettik. Reformları sürdürmeliyiz. Yeni dönemde Meclis’e fazla mühim görevler düşüyor. MHP’nin de desteği ile AK Parti Meclis’in lokomotifi olmayı sürdürecektir. Cumhur İttifakı’nı Meclis’te de sürdüreceğiz. Bu birlikteliği devam ettireceğiz.”

“DEVLETİ DAHA ETKİN HALE GETİRİYORUZ”

“Önümüzdeki ay aka kongremizi yapıyoruz. Milletimize mesajımızı orada vereceğiz. . 24 Haziran’ı doğru analiz edemezsek, gereğini yapamazsak geçmişimizle çelişmiş oluruz. Millete yanlış yapan kimsenin AK Parti’de yeri olamaz. 

“(Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) İlk etapta bakanlar, bakan yardımcıları, yeniden tanımladığımız kuruluş başkanları, umumi müdürler düzeyine kadar bu kısmı üzerinde detaylı çalışarak bir noktaya getirdik. Benzer işleri yapan kurumları birleştirerek, işlevsiz kalmış kurumları tasfiye ederek devletin işleyişini hızlandırıyor ve etkin hale getiriyoruz.”

“Değerli arkadaşlar bizi yükselten tevazumuz olmuştur. Biz tevazumuzu kaybettiysek, puan kaybına da aleni net kaybımız olmuştur. En kuvvetli olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendimize soracağız. Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu yeterli değildir. Önemli olan gönüllere girmektir. Gönüllere girmiyorsak, vatandaşa tepeden gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu ulus şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar. Bu erken bir mesaj olmuştur. 24 Haziran’ın fotoğrafını iyi çekmemiz lazım. Mart 2019 için adaylarımızı buna göre seçmemiz lazım.”

“Partili olmayan bakanlarımız ile bir kabine oluşturuyoruz. Onların başında da AK Parti Umumi Başkanı olacak. Ehliyet ve liyakatiı öne çıkarmak sureti ile yeni döneme giriş yapacağız.” 

HT


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir