• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Erdoğan: Mesaj gayet açık
Erdoğan: Mesaj gayet açık

Erdoğan: Mesaj gayet açık

Cumhurbaşkanı Erdoğan izah yapıyorç Konuşmadan satır başları şöyle:

“24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Seçimlerin gayriresmi sonuçları belli oldu. Buna göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdi etti.Sandık güvenliği ve oy kullanma özgürlüğü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir.”

Kesin olmayan seçim sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan izah yapıyor. Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Aziz Milletim dünyanın neresinde olursa kalbi bizimle çarpan vatandaşlarım sizleri muhabbetle selamlıyorum. 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

 Seçimlerin gayri resmi sonuçları belli oldu. Milletimiz şahsıma cumhurbaşkanlığı ve yürütme görevini tevdi etti. Cumhur İttifakı ve AK Parti’ye Meclis çoğunluğunu vererek yasama konusunda da aka bir mesuliyet yükledi.

Yurtiçi ve yurtdışında oy kullanma hakkına sahip olan kardeşime demokratik görevi erine getirdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Bugün Türkiye’nin tamamında milletimiz hür irade ile sandığa gitmiş, oyunu kullanmış, tercihini yapmıştır.

Seçimin aka olumlukla sonuçlanmasından sevinç duyuyoruz. Seçime katılan bütün cumhurbaşkanı ve mebus adaylarını kutlama ediyorum. Kimsenin kendi başarısını gizlemek için seçim sistemine gölge düşürerek ziyan vermeyeceğini ümit ediyorum.

Türkiye yüzde 90’lara katılan seçim oranı ile dünyaya demokrasi mesajı vermiştir. Ülkemize şaşı bakanları bu sonuçları doğru okumaya çağrı ediyorum.

Demokrasi sınavına katılanları kutlama ediyorum. YSK’dan, il seçim kurullarına, müşahitlere kadar herkese teşekkür ediyorum. Bizleri arayan, aramak için havadis, bilgi, salık gönderen her devlet başkanlarına ve onların halklarına şükranlarımı sunuyorum.

Milletimiz demokratik haklarını kullanarak bir istikamet belirlemiştir. Bizim için artık daha fazla çalışma zamanıdır. Seçim zamanındaki kırgınlık ve kavgaları geride bırakarak ülkemizin geleceğine odaklanma zamanıdır. Bütün kuruluş ve kuralları ile demokrasiye bağlılığımızı önümüzdeki dönemde daha da güçlendireceğiz.

Şu sözü yeniden hatırlatmak istiyorum: Darbeciler, siyasi ekonomik tetikçilerle yaptığımız mücadelelerle getirdiğimiz noktadan geriye gidiş olmayacaktır. Daha ileriye gitmek için mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu ülkede kimsenin inancı, yaşam biçimi ve kökeninden horlanmasına, haklarının kısıtlanmasına ruhsat vermeyeceğiz.

Milletimizden aldığımız destekle ülkemize içeride ve dışarıda terör örgütleri ile terbiye etmeye çalışanlara derslerini vermeye devam edeceğiz.

Şimdi ant törenine kadar yeniden özden geçirerek çalışacağız. Milletimize taahüt ettiğimiz projeleri hizmete sunacağız. Üretimi ile istihdamı Kanal İstanbul’u  ve öbür projeleriyle gece gündüz çalışacağız. Dünya ve Türkiye değiştikçe reform ihtiyacı bitmeyecektir. 

Tabii değişikliklerle ilgili çalışmaları Meclisimizle yürüteceğiz. Demokrasimizi güçlendirmek, hak ve özgürlüklerde yeni açılımları sürdürmek konusunda kararlıyız. Ülkemizin bize vediği görevi namusumuzdan evvel bilip çalışmaya devam edeceğiz.

 HT


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir