• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Erdoğan: Ankara’ya 55 bin kişilik yeni stadyum kazandıracağız
Erdoğan: Ankara'ya 55 bin kişilik yeni stadyum kazandıracağız

Erdoğan: Ankara’ya 55 bin kişilik yeni stadyum kazandıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Ankara’ya 55 bin benlik yeni stadyum kazandıracağız. Mevcut 19 Mayıs Stadı’nın yerine bir stadı Ankara’ya kazandırıyoruz. Tüm sosyal ve sportif donatılarıyla bu stat başkente yakışır bir yapıt olacak. Yeni stadımız Ankaragücümüzün şampiyonluk karşılaşmalarına da evsahipliği yapacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 19 Mayıs Stadı’nda konuştu. Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Son 16 yılda Ankara’ya 116 kat trilyon liralık yatırım yaptık. Bu iş çıraklık işi değil. Bay Kemal’i SGK’dan tanırız. Bunlara 5 koyun ver, kaybedip gelirler. Bunlardan bir şey olmaz. Son pişmanlık da yarar etmez.

Eğitimde Ankara’da 15 bin tane yeni derslik yaptık. 10 bin 730 şahıs kapasiteli vatan binalarını faaliyete aldık. Son 16 yılda 12 yeni üniversite kurarak Ankara’yı güçlendirdik. Laboratuvarları destekleyerek Ankara’yı ilim şehri haline getiriyoruz. Şehir hastaneleri Ankara’ya sağlıkta derslik atlatacak. Ankara’da 95 bin ev projesini hayata geçirdik.

Teröristlerle mücadeleyi yerli silahlarla yürütüyoruz. Son 16 yılda birçok yeniliği hayata geçirdik. Savunma sanayisinde Türkiye’yi küresel bir oyuncu haline getireceğiz. Kahramankazan’da dünyanın sayılı feza ve havacılık bölgelerinden biri olacak tesisinin ihalesi yapılacak. Artık kendi uydularımızı kendimiz yapıyoruz.

Ankara’ya 55 bin benlik yeni stadyum kazandıracağız. Mevcut 19 Mayıs Stadı’nın yerine bir stadı Ankara’ya kazandırıyoruz. Tüm sosyal ve sportif donatılarıyla bu stat başkente yakışır bir yapıt olacak. Yeni stadımız Ankaragücümüzün şampiyonluk karşılaşmalarına da evsahipliği yapacaktır.

Ankara’ya farklı bir ulus bahçesi yapıyoruz. Dev bir alanda ulus bahçesini oluşturuyoruz. Artık yeşil Ankara olacak. Tesisler kalacak, lüzumsuz olanlar kaldırılacak. Çok aka ve özgün bir yapıt olacak.

Bay Muharrem’in ağzından terörle mücadele duyduk mu, Bay Kemal’den duydunuz mu? Nasıl duyarsınız, Ankara’dan İstanbul’a teröristlerin desteğiyle yürüyor. Benim 53 Kürt kardeşimin öldürülmesinin talimatını veren birini cezaevinde ziyaret ediyor. Bunlara kalsa Türkiye’yi 1940’lara, 1970’lere art götürecekler.

 HT 


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir