• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Dünyadaki milyonerlerin toplam serveti 70 trilyon doları aştı
Dünyadaki milyonerlerin toplam serveti 70 trilyon doları aştı

Dünyadaki milyonerlerin toplam serveti 70 trilyon doları aştı

Dünya genelindeki milyoner ve milyarder kişilerin yekün servetinin geçen yıl itibarıyla 70 trilyon doları aştığı bildirildi.

Fransa’daki danışmanlık hizmeti şirketi Capgemini tarafından hazırlanan 2018 Dünya Servet Raporu’na göre, dünyada en az 1 milyon dolar ile “yüksek varlığa sahip” olarak tanımlanan bireylerin yekün servetinin geçen yıl 70 trilyon doları aştığı belirtildi.

Milyoner ve milyarderlerin yekün servetinin ilk kez 2017 yılında 70 trilyon doların üzerine çıktığı vurgulanan raporda, bu miktarın 2016’ya kıyasla yüzde 10,6 artış gösterdiği kaydedildi.

Dünya genelinde milyoner fert sayısı ve servet artışında Asya-Pasifik ve Kuzey Amerika bölgelerinin başı çektiği aktarılan raporda, bu bölgelerde en az 1 milyon dolara sahip yeni 1,2 milyon bireyin geçen yıl ortaya çıktığı bilgisine yer verildi.

Raporda, ABD, Japonya, Almanya ve Çin’in geçen yıl en az 1 milyon dolara sahip bireylerin yüzde 61,2’sini barındırdığı, dünya genelinde yeni milyoner olanların yüzde 60,2’sinin de bu ülkelerden çıktığı anlatım edildi.

Ayrıca raporda, dünya genelindeki milyoner ve milyarderlerin yekün servetinin 2025 yılında 106 trilyon dolara ulaşmasının öngörüldüğü bilgisi paylaşıldı.

AA


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir