• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil CEO’sunu açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil CEO'sunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil CEO’sunu açıkladı

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV ve Star TV ortak yayınında Nazlı Çelik Öztarhan’ın sorularını yanıtlıyor. 

Erdoğan ”Siyasete gençlikten itibaren başladım. Partimizi kurduktan itibaren durmaksızın çalıştık. Kamuoyu araştırmalarına baktığımız vakit herhangi bir sıkıntı laf konusu değil. Birinci turda biteceği fazla aleni görünüyor” dedi.

Konya ve Aksary mitingleri yapacağını aktaran Erdoğan, en aka anket sonucunun meydanlar olduğunu söyledi. Kuvvetli bir Meclis vurgusu yapan Erdoğan, kuvvetli Meclis’in Cumhurbaşkanının şu anki hükümet sisteminden fazla daha hızlı karar alması sonucunu doğuracağını belirtti .

Erdoğan, ”İttifak sadakatini bundan sonraki süreçte sürdürmek mühim bu sadakate paha veriyorum, koruyacağımıza inanıyorum” dedi.

Güven ile istikrar vurgusu yapan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçileceği ancak yeterli ekseriyet alamayacağı yorumu sorulunca ”Milletime güveniyorum. Kongrelerde hem salonda hem salon dışında adeta miting gibi” cevabını verdi. Kongrelerin arkasından nabzı yokladım şu anda halkımın milletimin bize olan alakası kongrelerde de bambaşkaydı. Şimdi kampanyaya başladık. 6. ilimizi yaptık Maşallah, meydanların dili yalan söylemez” cevabını verdi.

”BİRİNCİ TURDA BİTECEĞİ KAMUOYU ARAŞTIRMALARINDA AÇIK”

Oy oranı çıtasının artmış olması konusu sorulunca Erdoğan ”Ben inanıyorum ki bu 50 1 konusu bundan sonraki süreçlerde Türkiyede birçok siyasi partiyi de bu seçimlerden sonra bir kenara koyacaktır.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kamuoyu araştırmalarında herhangi bir sıkıntı laf konusu değil. Birinci turda biteceği burada fazla açık, net görünüyor. Şahsım üzerinde halkımın ağırbaşlı bir ittifakı var ve parlamentonun oluşumunda da hamdolsun öbür partilere mukayese edilemeyecek derecede orada da mühim bir ayrım laf konusu.” dedi.

Erdoğan ”Ülkemin geleceği için bir kuvvetli Meclis ve hükümet istiyorsak bizi bilhassa Cumhurbaşkanlığında zayıf bırakmamanız gerekir, Cumhurbaşkanının yasa yapma yetkisi yoksadece kararname çıkarma yetkisi var. Yasa yetkisi parlamentoda” dedi.

SEÇİM EKONOMİSİ VE VAATLER 

Seçim ekonomisi ile vaatler yapıldığı yorumu sorulunca Erdoğan hesap yapmadan vaad etmediklerini söyledi. Erdoğan “Hesabını yapmadan hiçbir şeyin sözünü vermem. Muhalefetin bundan önceki seçimlerde de halini gördük. Yani hiçbir yerde esamesi yok. Yani bekara karı boşamak kolaydır. Kalkıyorlar bakıyorsun bol keseden dağıtıyorlar. Sen dur bakalım, bir yetkin yok, neye göre bunları veriyorsun?”dedi.

YERLİ OTOMOBİL PROJESİ

Erdoğan, eğitim, sağlık, adalet, güvenlik sütunları üzerinde enerji, hariç siyaset ve savunmanın mühim olduğunu vurguladı. Erdoğan İnce’nin otomobilin beyni ile ilgileniyorum sözüne ”CHP zihniyeti Nuri Demirağlar’ın tayyare fabrikasını gazoz fabrikasına çeviren zihniyettir. Önce nasıl Demirağların önünün kesildiğini bilmeleri lazım” dedi. Erdoğan yerli araba projesinde Mehmet Gürcan Karakaş ile yola çıkılacağını anlatım etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın ne yapacağısorusuna Erdoğan ”Bunların hepsini 24 Haziran’dan sonra nasıl bir Meclis oluşacağını görmemiz lazım” yanıtını verdi.

AK Parti kurulmadan evvel Pensilvanya’ya gittiği ve Belediye başkanlığı dönemi görüşmeleri konusunun sorulması üzerine Erdoğan ”Benim Gülen ile Başbakanlığım dönemimde, zaten Cumhurbaşkanlığı döneminde laf konusu değil, görüşmem laf konusu değil, tamamen yalan” cevabını verdi.

HT

 


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir