• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uber’i bitirdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uber'i bitirdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uber’i bitirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Özel Kamu Otobüsleri Birliği’nin İstanbul Yenikapı’da düzenlenen İftar Programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki iftar programının ardından açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan ”1994’ten itibaren ulaşım, etraf ve şehiriçi taşımacılık konusunda fazla aka dönüşüm yaptık. Bize oy versin vermesin hiçbir insanımızı dışlamadan projelerimizi hayata geçirdik dedi. 70 ilimizi birbirine bölünmüş yollar ile bağlayarak 83 olan tünel sayımızı 341 tünele ulaştırdık” dedi.

Erdoğan şöforlerin art cam yazılarına değindi ”başarı abes duranın değil koşturanın hakkıdır” şeklindeki yazıya atıfta bulundu. ”Marmaray, Avrasya, Osmangazi böyle başarıldı” dedi. Erdoğan ”Şoför arkadaşlarımız gibi 16 yıldır yoldan ve hedeften gözümüzü ayırmadık” ifadesini kullandı.

Erdoğan ”Avrasya’nın yanına üç katlı aka İstanbul tünelinin çalışmalarına yakında başlayacağız” bilgisini de paylaştı.

Teknik nitelik ve alıcı ilişkileri bakımından hizmet standartlarını yükseltmezsen er veya geç bir alternatif gelir bu sistemi değiştirir. Taksicileri kendilerine verilen imkanı değerlendiremeye çağrı ediyorum” dedi. Erdoğan ”Birde Uber mi nedir, bu konuda sayın vali tüm yetki sizde, İçişleri Bakanı talimatı verdi bunların üzerine trafik gidecek gereğini yapacak, biz taksicilerimizin taksilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız dedi. Sektörün içinde olarak siz de bilirsiniz, kaliteli hizmetin ürünün asla alıcı sıkıntısı olmaz. İşini iyi yapan yolcusuna paha veren muhakkak kazanır. Özel kamu otobüslerinin başarılı bir imtihan verdiğine inanıyorum” dedi.

 HT


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir