• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki hitabının ardından, Çukurova Bölgesi Sanayici ve İşadamlarıyla bir araya akşam yemeğinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Bir takım çevreler ısrarla Türkiye’nin başına siyah bulutlar toplamaya çalışıyor. Halbuki Türk ekonomisi bu çeşit saldırılara karşı şerbetlidir” diye konuştu.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan “Yastık altında hala Döviz varsa TL’ye çevirelim. Bize ekonomik savaş duyuru edene bizim de gereğini, ulusal seferberliği yapmamız lazım.” ifadesini kullandı.

“FAİZLE NASIL UĞRAŞILIR GÖRECEKSİNİZ”

Erdoğan, “Kur bunlar bizim geleceğimizi belirleyemiz, bizim geleceğimizi bir belirleyeceğiz. Biz 2002’den bu yana ekonomiyi öyle hale getirdik ki bu çeşit sarsıntılar ülkemize vız gelir. Kaderimizi beşer planında söylüyorum biz belirleriz. Bunu kimseye asla bırakamayız. Türkiye’nin kaderi üzerinde ekonomik saldırılar döviz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor. 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz. Yüksek ürem ile biz ülkemizi ayağa kaldıramayız. Düşük ürem ile bu adımı atmamız gerek.  Bir anda 3 puan arkadan 1.5 puan daha. Doğruyu konuşacağız ki sonunda ulaşmak istediğimiz yere ulaşalım. Yüzde 63’ten biz faizi aldık. Enflasyon 30’du. 4.6’ya kadar indirdik, Batı çaıldırdı. Çılgın Türkler bir şeyler yapıyor. Biz de onlara prim vermedik. ” dedi.

“BUNU DEĞİŞTİRECEĞİZ, LAMI CİMİ YOK”

Erdoğan, “Yatırımcıyı kuvvetli kılacaksak ürem düşük olmalı. Girişimci yüksek faizle neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2’ler bilemedin 3’te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok” dedi.

Erdoğan, “Türkiye’nin daha öncesini bir kenara bırakıyorum. Sadece son 5 yılda maruz kaldığı saldırılar olmasaydı iki üç basamak ilerideydik. Sınır ötesi operasyonlarımız ile herkese fazla daha derin, tarihi mesajlar verdik.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardelen çiçeği gibi en zor şartlarda boy veren bir iş dünyamız olduğu sürece Allah’ın izniyle bu memleket ayaklarına vurulmaya çalışılan hiçbir prangaya ruhsat vermez.” dedi.

 ADANA MİTİNGİ…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu seçime MHP ile ittifak içinde giriyoruz. Yanımızda Yazıcıoğlu’nun yadigarı Alperenler de var. 780 bin kilometrekarenin her karışını dolaşıyoruz. Gidilmedik yer bırakmayacağız. Seçim dönemlerinde değil 365 gün milletimizle dertleşiyoruz, bağrımıza basıyoruz. ” dedi.

“SORUN BAKALIM KAÇ KERE GELMİŞLER”

Erdoğan, “Sizlere Yenikapı’dan 1 milyon 300 bin selam getirdim. Yarın Mardin ve Şanlıurfa’da olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan miletimizi bağrımıza basıyoruz. Son 4 senede Adana’ya 6 kez geldim. Bay Muharrem, Bay Kemal kaç defa gelmiş? Bizde aşk var, biz size sevdalıyız” diye konuştu.

“BOL BOL YALAN KONUŞANLAR İLE Mİ MESAFE ALACAĞIZ?”

Erdoğan, “Sizlere verdiğimiz sözleri hayata geçirdik. 16 yılda Adana’ya 41 katrilyon yatırım yaptık. Laf değil laf. Bay Muharrem ne diyecek, Bay Kemal ne diyecek; ne yaptın diyecek. Bu iş ustalık ister, dert ister. Ah CHP’ye gönül veren kardeşlerim marifet iltifata tabidir. Bol bol yalan konuşanlarla mı bu ülkede ara alacağız?” dedi.

“Adana’ya görenlerin hayran kalacağı bir ulus bahçesini kazandırmış olacağız. Biz buyuz. Öyle laf ola beri gele yok.” diyen Erdoğan, “Şu güzelliğe bak. Adana bizi sürekli anacak. Biz de görevimizi yapıyoruz. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize, yaşlılarımıza 4.5 katrilyon destek verdik.” ifadesini kullandı.

“YALAN HABERLER ÜZERİNDEN ŞEHİR HASTANELERİMİZİ KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Erdoğan, “Bay Muharrem sıkıntın olduğunda doğru buraya. Nereden nereye ne rezillikler yaşadık. Şimdi kent hastanesi ile Adana’da tavan yaptık. Çıkmış adaylardan biri diyor ki ‘Bu kent hastanelerini nasıl işleteceksiniz.?’ Önce bu bayana sormak lazım sen sebep çıktın bu yola. Bizim uılaştığımız yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. İnce kent hastanelerini kapatmaktan laf ediyor. Lüks görüyorlar, fazla görüyorlar. Yalan haberler üzerinden kent hastanelerimizi karalamaya çalışıyorlar. 24 Haziran’da bunlara bir ders verelim.

“HALA MİLLETİMİ KAĞNI İLE TAŞIYACAKLAR”

Ne gerek var diyorlar yüksel hızlı trene. Sivas’a gelirse göçü hızlandırırmış. Sen öyle yatırımlar yapacaksın ki halkım bunlardan istifa etsin. Bunlar hala benim milletimi kanı ile taşıyacaklar. Bunlar da batılı çağdaş bir dünya yok. Bu dönemi değiştiriyoruz. Sandıktan çıkamayacaklarını anlayınca mızıkçılık yapıyorlar. 1 milyon 300 bin kişiye montaj diyorlar. Bir dersaneyi yönetemeyen bu üleyi yönetebilir mi? Yıkmaktan diğer hiçbir vizyonu olmayanlardan bir şey olmaz.” dedi.

“KANDİL’İ BAŞLARINA YIKARIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil’de başlatılan operasyona ilşkin ise, “Kandil’i bölücü terör örgütünün başına yıktık, yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

“MİLLET İRADESİNİ YOK SAYMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Muhalefet sandığın rengi belli olmaya başlayınca çamura yatma hesabı yapar.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oylar çalınacak diyerek ulus iradesini yok saymaya çalışır.” vurgusunu yaptı.

“ŞEHİT HALİSDEMİR’İN KABRİNE DAHİ UĞRAYAMIYOR”

Erdoğan, “Bay Muharrem Niğde’ye geliyor, sırf Pensilvanya’yı incitmemek için şehit Halisdemir’in kabrine dahi uğrayamıyor, kabri başında dua edemiyor.” dedi.

HT

 


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir