• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Amazon internet eczanesi PillPack’i satın alıyor
Amazon internet eczanesi PillPack'i satın alıyor

Amazon internet eczanesi PillPack’i satın alıyor

ABD’li e-ticaret devi Amazon’un internet eczanesi PillPack adlı şirketi satın alacağı bildirildi.

Amazon’dan yapılan açıklamada, reçeteli tüketicilere günlük ilaç teslimatı yapan PillPack’i satın alma anlaşmasının bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği belirtilirken, anlaşmanın tutarıyla ilgili bir bilgi ise paylaşılmadı.

PillPack’in önceden hazırlanmış dozlar halinde günlük ilaç teslimatı yaptığına dikkat çekilen açıklamada, müşterilere yapılacak teslimatın zamanında gerçekleşmesinin önemi vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Amazon Küresel Müşteri Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Wilke, “PillPack müşterilerinin hayatlarını geliştiriyor. Biz de insanlara vakit kazandırarak, yaşamlarını basitleştirerek ve sağlıklı hissetmelerini sağlayarak onlara muavin olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Amazon’un New York Borsasında işlem gören hisseleri TSİ 17.05’de yüzde 0,8 primle işlem görürken, ABD’li eczane zincirlerinin hisselerinde aka kayıplar görüldü.

Ülkenin en aka eczane zinciri olan CVS’in hisseleri aynı saatte yüzde 9,3 yitik gösterirken, Walgreens Boots Alliance hisseleri yüzde 10,5 ve Rite Aid hisseleri yüzde 9,9 düşüş kaydetti.

Uzmanlar, Amazon’un uzun zamandır portföyüne eczane hizmetlerini katmayı planladığına dikkati çekerek, şirketin ABD genelindeki yaygın teslimat ağı sayesinde müşterilere daha hızlı ilaç teslimatı yapabileceğini vurguladı.

Amazon, ayrıca, yatırım şirketi Berkshire Hathaway ve bankacılık devi JPMorgan Chase ile ortak kuracağı kar amacı gütmeyen sıhhat sigortası şirketini ocak ayında duyurmuştu.

İlk etapta Amazon, Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase’in yekün 1,2 milyon çalışanına makul fiyatlı ve düşük maliyetli sıhhat sigortası hizmeti vermesi planlanan yeni şirketin ileride bütün Amerikalılara hizmet vermesi öngörülüyor. 

AA


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir