• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / Akşener: Vatandaşın cebinde 2 TL varsa düzen bozuk demektir
Akşener: Vatandaşın cebinde 2 TL varsa düzen bozuk demektir

Akşener: Vatandaşın cebinde 2 TL varsa düzen bozuk demektir

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Kırıkkale’de vatandaşlara hitap etti. Akşener vaatlerini açıkladı, hükümete yüklendi. Akşener, “Her gittiğim yerde soruyorum, vatandaşın cebinde 10 TL, 5 TL, 2 TL var. Vatandaşın cebinde 2 TL oluyorsa bu ülkede tertip bozuk demektir. ” dedi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Eğer ekonominin düzelmesini istiyorsak, kurumların hür ve müstakil görevlerini yapmasını sağlamamız gerekiyor. Merkez Bankası’nı vesayetten kurtararak görevini yapmasını sağlamamız lazım. Biz şu iddia ile geliyoruz; demokrasi, hak ve hukun üstünlüğünü tesis edeceğiz. İnsanların rahat soluk almasını sağlayacağız. 5 yıl içerisinde Türkiye’yi ziraat ürünleri kendine yeten ve ihraç eden memleket haline gelmesini sağlayacağız.”

“İŞSİZLİĞİN BU KADAR YOĞUN OLDUĞU ÜLKEDE HUZUR OLMAZ”

“İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir ülkede ne huzur olur, ne kalkınma olur. Gençlere iş bulacağız. Bulana kadar gençlere 500’er lira maaş vereceğiz. ‘Parayı nereden bulacaksınız?’ diyorlar. Bakanların eşlerini, çocuklarını, kaynanalarını bindikleri arabalardan indireceğim. 3600 ek göstergeyi sağlamayı Allah bana nasip edecek inşallah. Bu kredi borçlarının içinde ödeyemediği borcu, kirası, çocuğunun masrafı var. Bunları bir kereye mahsus sileceğiz. Türkiye bir israf cenneti. İsrafı ortadan kaldıracağız.”

“VATANDAŞIN CEBİNDE 2 TL VARSA DÜZEN BOZUK DEMEKTİR”

“Her gittiğim yerde soruyorum, vatandaşın cebinde 10 TL, 5 TL, 2 TL var. Vatandaşın cebinde 2 TL oluyorsa bu ülkede tertip bozuk demektir. Erdoğan, ‘Sanane milletin cebindeki paradan’ diyor. Hadi oradan be. Siyasetçinin görevi vatandaşın cebindeki parayı bilip, onu artırmaktır. Bir yüzükle yola çıkanların gemicik filoları varsa bu tertip değişmelidir. Çiftçiyi sebep tarlaya küstürdünüz sorusuna, pahalıya üretiyor diyorlar. Senin çiftçin 6 TL’ye mazot kullanıyorsa elbette pahalıya üretir.”

GAZİANTEPSPOR BAŞKANI’NA: “BEKLERİZ BİRADER”

“Sayın Başbakan, ben FETÖ’den talimat alıyorsam sen bostan korkuluğu musun? O mahkemede kim FETÖ’cü, kim değil görelim. Bunların tamamı korkaklık, ahlaksızlıktır. Sizi gidi içine FETÖ kaçanlar sizi. Hadi o vakit ver mahkemeye, tutuklat beni. Gaziantepspor Başkanı tehdit ediyor beni, canımı alacakmış. Bekleriz, bekleriz. Buyur birader buyur. Cumhurbaşkanı adayına FETÖ’cülük iması yapıldığı ama kılın kıpırdatılmadığı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Teröristler geçerken alkış tutan ben miydim? FETÖ terör örgütü liderine bitsin bu hasret, gel diyen ben miyidim? Bu memleket böyle gitmez. Bu ülkede değişimi sağlayacaksınız. “

HT


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir