• BIST1000 %
  • DOLAR %
  • EURO %
  • STERLIN 0.00%
  • ALTIN (gr)0,00 %
  • ALTIN (ons) 0.00%
  • PETROL %
Ana sayfa / Güncel Haberler / ABD’den Rusya’ya “ateşkes ihlallerine son ver” çağrısı
ABD'den Rusya'ya "ateşkes ihlallerine son ver" çağrısı

ABD’den Rusya’ya “ateşkes ihlallerine son ver” çağrısı

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suriye’de rejimin, ülkenin cenup batısındaki ateşkes ihlallerine son vermesi gerektiğini belirterek, “Rusya’dan, rolü olduğu ateşkesin uygulanması, güneybatıda ve bütün Suriye’de gerginliğin daha çok tırmanmaması için Suriye rejimi üzerindeki etkisini kullanarak, rejimin ihlallerini durdurmasını bekliyoruz. Yoksa tırmananan gerginliğin sorumlusu Rusya olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Haley, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’de rejimin ülkenin cenup batısındaki askeri operasyonlarını artırarak, geçen sene Rusya, ABD ve Ürdün ile varılan gerginliğin azaltılmasına yönelik ateşkesi ihlal ettiği uyarısında bulundu.

Bölgede düzenlenen hava, varil bombaları ve füze saldırılarının, çatışmanın yayılarak ateşkesi riske attığına ve sivillerin yerlerinden edilmesine sebep olduğuna dikkati çeken Nikki Haley, şunları kaydetti:

”Rejimin, Suriye’nin cenup batısındaki ateşkes ihlallerine son vermesi gerek. Rusya’dan, rolü olduğu ateşkesin uygulanması, güneybatıda ve bütün Suriye’de gerginliğin daha çok tırmanmaması için Suriye rejimi üzerindeki etkisini kullanarak, rejimin ihlallerini durdurmasını bekliyoruz. Yoksa tırmananan gerginliğin sorumlusu Rusya olacak.”

AA


Yazar admin

Check Also

Rusya'da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat PMI düşüşünü sürdürdü

Rusya’da imalat endüstri PMI, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan gerileyerek 48,1 puana düştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir